Ubezpieczenie OC AC Audi A6 C7

Ubezpieczenie OC AC Audi A6 C7

0
Audi A6 C7 Avant (2011)

Audi A6 to synonim luksusu. Obok Mercedesa Klasy E i BMW Serii 5 najważniejszy model w tej klasie samochodów. Niestety, jak to z niemieckimi autami bywa w Polsce (zwłaszcza marki Audi), często padają ofiarą kradzieży. Nawet tymi starszymi, 12-15-letnimi egzemplarzami strach parkować „pod chmurką” nie mając wykupionego chociażby kradzieżowego minicasco. Jak więc wygląda ubezpieczenie na nową generację Audi A6? Dokonaliśmy pewnej symulacji.

Porównaliśmy ubezpieczenie OC samochodu w porównywarce rankomat.pl modelu Audi A6 w wersji sedan (rocznik 2014) i z silnikiem 2.0 TDI o mocy 177 KM. Dla hipotetycznego doświadczonego kierowcy i właściciela* najtańsze OC kosztowałoby 401 zł w towarzystwie Allianz Direct. Bardzo rozsądnie wygląda pakiet premium OC+AC w Liberty Ubezpieczenia – za 2577 zł gwarantują naszemu kierowcy naprawę w autoryzowanych warsztatach na częściach oryginalnych. Oczywiście bez żadnych potrąceń udziałów własnych i amortyzacji części. Tańszą alternatywą jest wariant OC z minicasco od Allianz, ale cena 2142 zł nie zachwyca. Tym bardziej, że taniej proponuje Liberty (1913 zł) za pełny pakiet autocasco okrojony o udział własny w wysokości 500 zł, kosztorys, części zamienne i amortyzację. Jak na samochód wart grubo ponad 140000 zł to bardzo korzystne propozycje.

A jak wygląda sytuacja w przypadku tzw. młodocianego kierowcy**? Nasz hipotetyczny młodzik musi niestety zapłacić znacznie więcej. Bezpłatny OC kalkulator zwrócił nam wyniki: za samo OC 1099 zł w AXA Direct, z kolei pakiety premium i ekonomiczny OC+AC odpowiednio 6835 i 5184 zł w Liberty Ubezpieczenia. W tym przypadku wyraźnie widać, jak towarzystwa nierówno traktują kierowców o różnym stażu, doświadczeniu i wieku.

* mężczyzna, lat 42, staż prawa jazdy 24 lata, żonaty, 2 nastoletnich dzieci, maksymalne zniżki z OC i AC, bez szkody, zamieszkany w Zielonej Górze

** mężczyzna, lat 21, staż prawa jazdy 2 lata, kawaler, bezdzietny, zniżki jedynie 10% z OC, bezkolizyjny, zamieszkany w Zielonej Górze

SIMILAR ARTICLES

NO COMMENTS

Leave a Reply